HomeДЕНЕШНАРепубликаОчекувајте викенд со променливо време

Очекувајте викенд со променливо време

Временската прогноза за овој викенд вели дека и понатаму ќе не се следи променливо време со можност за врнежи од дожд и громотевици, додека пак просечните температури во текот на денот ќе изнесуваат до 25 степени, додека во Скопје максималната температура ќе достигне 23 степени. Ќе дува умерен северен ветер долж, најприсутен долж Повардарието.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com