HomeДЕНЕШНАПолитикаОбвинетите во „Трезор“ повикани на распит во Кривичен

Обвинетите во „Трезор“ повикани на распит во Кривичен

sjo-trezor

Судија на претходна постапка денес ќе ги сослуша четворицата обвинети во предметот „Трезор“ поведен од специјалното јавно обвинителство. Станува збор за тројца вработени во Управата за безбедност и контраразувнавање како и еден од министерството за внатрешни работи кои се товарат за проневера на државни пари при набавка на опрема за прислушкување од Велика Британија со посредство на фирмата „Финзи“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com