Sunday, Apr 15, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаОблачно и студено – Температури до 18 степени

Облачно и студено – Температури до 18 степени

Денес не очекуваат прилични ниски температури кои се вистинска најава за зимата со максимални 18 степени, со облачно и студено време, но без поголеми можности за врнежи. Утринските температури ќе се движат до 12 степени, со слаб ветер. Во Скопје слично време со помали периоди на променливо сончево време и температури до 18 степени.