Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАОблачна и топла недела за заокружување на викендот

Облачна и топла недела за заокружување на викендот

Денес нѐ очекува сончево време со локална умерена облачност, додека попладне облачноста ќе се зголеми во западниот дел од земјата, а во јужниот дел од земјата се очекуваат слаби повремени дождови во претпладневните часови.

Минималната температура ќе се движи од 2 до 6 степени, а максималната до 25-тиот степен Целзиусов. Во Скопје се очекува умерена облачност со долги сончеви периоди. Утринската температура и воедно минимална ќе изнесува 8 степени, а максималната 24 степени Целзиусови..