HomeДЕНЕШНАСкопјеОбид за киднапирање на дете во Аеродром

Обид за киднапирање на дете во Аеродром

Вчера попладне бил пријавен обид за киднапирање на дете во Единицата за информации и команда од страна на постара жена. Жената пријавиле дека во близина на еден супермаркет во општина Аеродром непознато лице се обидело да го киднапира нејзиниот двегодишен син.

Од страна на полициски службеници, веднаш биле пратени луѓе на местото на настанот каде извршен бил разговор со жената која го пријавила киднапирањето и преземени се сите потребни мерки и активности за расчистување на настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com