HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаОбесен 56-годишен маж пронајден во Росман

Обесен 56-годишен маж пронајден во Росман

Педесет и шест годишен жител на Росоман е пронајден обесен вчера попладне околу 17 часот во помошна просторија од дом, информираа денеска од Министерството за внатрешни работи.

Според пријавата, станува збор за лицето Д.Ј. родено 1960 година.

Случајот бил пријавен во кавадаречката полиција вчера попладне во 17:15 часот.

По извршениот увид од екипа од полициската станица од општа надлежност во Кавадарци и јавен обвинител од Велес телото било предадено на семејството.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com