Sunday, Sep 20, 2020
HomeДЕНЕШНАРепубликаОбеле и Попова Шапка – Подготвени за априлско скијање?

Обеле и Попова Шапка – Подготвени за априлско скијање?

popova-sapka2-640x446

По Маврово, обеле и Попова Шапка. Снегот ја обеле планината во Април и направи вистинска снежна идила. Скијачкиот центар е под снег, а според прогнозите од УХМР од среда ноќта кон четврток нè очекува нов и значително постуден бран кој ќе донесе нови врнежи, силен ветер и повремен снег на планините, особено на север. Фотографиите од белината на Шапка се раширија на социјалните мрежи.
popova-sapka-640x476