HomeРЕФЛЕКТОРФилмОбјавен трејлерот за новиот филм на Скорсезе „Silence“

Објавен трејлерот за новиот филм на Скорсезе „Silence“

„Silence“ е филм кој Мартин Скорсезе одамна имаше желба да го снима. Сега неговата желба стана реалност, а трејлерот изгледа неверојатно. Меѓу критичарите и обожавателите на делата на Скорсезе, „Silence“ веќе важи за еден од главните кандидати за освојување на Оскар. Еден од најголемите режисери на денешницата долго се обидуваше да го адаптира романот на Шусаку Енд.

Според она што може да се види на трејлерот, може да се очекува возбудлив филм со фантастични кадри и многу драматични сцени. Дејството во „Silence“ се однесува за језуитските свештеници (Адам Драјвер и Ендру Гарфилд) кои тргнуваат на пат во Јапонија со цел да го пронајдат својот ментор Лијам Нисон.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com