HomeРЕФЛЕКТОРМузикаОбјавен спотот за новиот сингл на Лејди Гага

Објавен спотот за новиот сингл на Лејди Гага

screen-shot-2016-09-21-at-093705

Еуфоричниот спот за новиот сингл на Лејди Гага „Perfect Illusion“ беше објавен на „Youtube“. Во спотот кој го режираа Андреа Гералдин и Рут Хегбен, пејачката се пробива низ пустински пејсаж во џип, за да стигне до фанатичните обожаватели.

Како сонцето заоѓа така спотот станува се пожив, а Гага се сретнува со Марко Ронсон, Кевин Паркер и Бладпоп за повторно спотот да се заврши во журка на пустината.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com