HomeДЕНЕШНАЕкономијаНуклеарките во Франција во штрајк

Нуклеарките во Франција во штрајк

Членовите на францускиот синдикат Генерална конфедерација на трудот гласаа за координирана серија штрајкови во сите 19 француски нуклеарни електрани и прекин на испораката на електрична енергија.
Штрјаковите ќе бидат во рамки на протестите кои се одржуваат ширум Франција со цел владата да се натера да го повлече спорниот план за реформи на законите за вработените.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com