HomeДЕНЕШНАСветНовинарка на Гардиан доби отказ откако повика на атентат над Трамп

Новинарка на Гардиан доби отказ откако повика на атентат над Трамп

gardijan-monika-rajes

Омразата која Трамп ја навлекол на себе почнува да ескалира. Протестите против новоизбраниот претседател веќе земаа и човечки жртви, а почнаа да се делат и откази. Но и да се повикува на атентант. Новинарката на „Гардијан“, Моника Рајеш вчера доби отказ поради твит дека е време за атентат на новоизбраниот претседател. По бројните негативни коментари и критики, нејзините профили на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер се деактивирани. Сепак, голем беше и бројот на нејзини поддржувачи. „Дали „Гардијан“ веќе ја предаде новинарката на полицијата?“, е само една од објавите на лутите корисници на Твитер.
gardian-tvit

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com