Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАНови директни авио-линии од Скопскиот аеродром

Нови директни авио-линии од Скопскиот аеродром

AERODROM 1

Барселона, Осло, Нирнберг, Хамбург и Фридихшафен се новите директни авиолинии од скопскиот аеродром ,,Александар Велики” кои ги воведува нискобуџетната авиокомпанија „Визер“.Кон овие европски гардови ќе може да се патува два пати неделно.

avion vo tekst

Од аеродрмот Свети Апостол Павле од Охрид, пак, од задутре, авиокомпанијата ќе воведе директен лет до Базел исто така два пати неделно.

Преку Проектот за доделување финансиска поддршка на нови авиолинии до сега беа воведени директни летови кон Малме, Базел –Милхаусен, Милано –Бергамо, Ајндховен, Дортмунд , Меминген, Минхен, Стокхолм, Гетеборг, Лондон-Лутон, Венеција, Франкфурт, Париз, Брисел, Келн и Рим.