HomeФЕР ПЛЕЈТенисНовак со победа го отвори турнирот во Лондон

Новак со победа го отвори турнирот во Лондон

Српскиот тенисер посакува експресно да се врати на првото место на АТП листата, а тоа ќе го направи со освојување на турнирот во Лондон. Новак Ѓоковиќ одлично го почна турнирот откако со 2-1 во сетови го совлада Доминик Тим.

Австриецот беше добар само во првиот сет кој го доби по тајбрејк со 12-10. А потоа следуваше тотална доминација на Новак Ѓоковиќ кој со 6-0 и 6-2 ги доби наредните два сета. Милош Раониќ и Гаел Монфис ќе се сретнат вечерва во рамките од групата Б.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com