HomeИЗДВОЈУВАМЕНова рунда пратеничко-обвинителски прашања, на ред е и Зврлевски

Нова рунда пратеничко-обвинителски прашања, на ред е и Зврлевски

Денеска продолжува надзорната расправа во Комисијата за политички систем каде се разгледуваат извештајот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева која два дена се соочуваше со пратенички прашања, а сега на ред конечно треба да дојде и главниот јавен обвинител Марко Зврлевски со извештајот за работата на републичкото јавно обвинителство. Новата седница е закажана за 13 часот во Собранието на Република Македонија откако вчера на Катица Јанева и се слоши и мораше да прекине расправата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com