Monday, Feb 24, 2020
HomeДЕНЕШНАСветНова драма во Франција, вооружен маж се заканува во хотел

Нова драма во Франција, вооружен маж се заканува во хотел

francija policija

Локалните медиуми пренесуваат за нова драма во Франција, на југот од земјата, каде што француската полиција обиколила еден хотел откако добила информација дека внатре се наоѓа вооружен човек.

Засега хотелот е евакуиран, а повеќе детали и мотивите не се познати.

Како што пренесува РТ, полицијата го забранила пристапот кон хотелот во радиус од 250 метри, а на лице место се наоѓаат екипи на итна помош и противпожарни возила.