HomeДЕНЕШНАРепубликаНов земјотрес со јачина од 2.7 степени го затресе Скопје

Нов земјотрес со јачина од 2.7 степени го затресе Скопје

zemjotres1

Попладнево во Скопје се почуствува нов земјотрес кој доаѓа по пауза од речиси три недели од серијата на потреси. Според Европската сеизмолошка опсерваторија земјотресот имал јачина од 2.7 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 5 километри. Епицентарот е лоциран на 5 километри северо-источно од Сопиште.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com