HomeДЕНЕШНАРепубликаНов земјотрес почувствуван вечерва во Скопје и околината

Нов земјотрес почувствуван вечерва во Скопје и околината

Слаб земјотрес со магнитуда од 1,8 степени по Рихтер, вечерва околу 22:15 часот беше почувствуван во околината на Скопје. Епицентарот бил на околу 5 километри северозападно од Скопје на длабочина од 1 километар.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com