HomeДЕНЕШНАРепубликаНов земјотрес на грчко тло почуствуван на југот на Македонија

Нов земјотрес на грчко тло почуствуван на југот на Македонија

Нов земјотрес со епицентар на грчко тло за почуствува на југот на Македонија, со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала.

Земјотресот, како што информираат од Сеиозмолошката опсерваторија, се случил во 02 и 25 минути со Рихтерова локална магнитуда од 3 степени, а епицентарот се наоѓа во соседна Република Грција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com