HomeДЕНЕШНАРегионНов земјотрес го потресе Родос

Нов земјотрес го потресе Родос

Нов земјотрес е почуствуван во Грција, овој пат на островот Родос кој е регистриран синоќа кусо пред полноќ. Според Атинскиот сеизмички институт земјотресот бил со интензитет од 5,1 степен според Рихтеровата скала. Потресот бил почувствуван на територијата на целиот остров, а исто така и на околните острови. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 56 километри. Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com