Saturday, Mar 6, 2021
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалНов трансфер во Рома!

Нов трансфер во Рома!

464124-samo-potezhok-trening-za-roma-i-lion

Откако вчера беше официјализиран најавениот трансфер на Лоренцо Пелегрини, Рома денес заврши уште еден трансфер во нивните редови.

 

crop_exact_Screen_Shot_2017-06-30_at_17.22.21

Тимот чиј спортски директор од ова лето е Монци, денес го донесе и фудбалерот од средниот ред на Лион, Максим Гоналонс.

 

gonalons-lione

Ова е потврдено од страна на Лион вчера, а на нивниот веб-сајт е објавен и износот на трансферот, Рома за услугите на овој играч од средниот ред платила 5 милиони евра. Се очекува Максим официјално да биде претставен на 10 јули.