Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАНов топлотен бран, температурата ќе се искачи и до 38-от степен Целзиусов

Нов топлотен бран, температурата ќе се искачи и до 38-от степен Целзиусов

Овој вторнички работен ден ќе ни започне сончево и топло, со слаб ветер од југоисточен правец. Планинските региони ќе бидат зафатени со мала локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 31 до 38 степени Цепзиусови.

Во Скопје слично време,со утринска температура до 19, а дневна до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.