Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНов случај на секс снимка со малолетничка во Струмица

Нов случај на секс снимка со малолетничка во Струмица

Уште еден тежок случај на ширење на детска порнографија има во Струмица каде момче ја пуштило секс снимката со својата малолетна девојка на социјалните мрежи Facebook и Instagram. Видеото е направено тајно, без согласност на девојката, а се проширило и до нејзините пријатели и родители.

Јавното обвинителство од Струмица започна истражна постапка против момчето на кое ќе му биде поднесена кривична пријава за „Производство и дистрибуција на детска порнографија“ и одреден му е 30 дневен притвор. Неодамна имаше уште еден случај во кој момче ја уценувал својата девојка дека ако му раскине ќе ја пушти секс снимката во јавност за што сега ќе одговара.