Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАНиските температури продолжуваат, облечете се добро

Ниските температури продолжуваат, облечете се добро

Времето денес ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди кои претежно ќе бидат во југоисточните делови. Ќе дува умерен ветер, а долж Повардарието и во источните делови од земјата ветерот ќе се засилува од северен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи во од 9 до 14, а највисоката дневна од 17 до 24 степени Целзиусови.

Во Скопје нѐ очекува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе биде околу 11, а дневната 21 степен Целзиусов.