Wednesday, Dec 13, 2017
HomeДЕНЕШНАРепубликаНевреме удри во делови на Пелагонија и Штип

Невреме удри во делови на Пелагонија и Штип

Засилувањето на промената на времето најмногу се одрази во Штип и Пелагонија каде дојде до силен пороен дожд со град, громотевици и јак ветер. Во попладневните часови во битолскиот дел дошле до интезивни врнежи на дожд, а се уште е рано да се даде проценка за некаква материјална штета.