HomeДЕНЕШНАСветНевада: Се сруши авион на паркинг, има повеќе жртви

Невада: Се сруши авион на паркинг, има повеќе жртви

tdkhgdjghdf

Мал медицински авион се сруши на преполн паркинг во градот Елко во сојузната држава Невада во САД при што дошло до голема експлозија, а десетина автомобили биле целосно изгорени.

Малиот патнички авион марка Пајпер ПА 31 се срушил од засега непознати причини, пренесе АП. Несреќата предизвикала повеќе експлозии и прожар во близина на казино, супермаркет и станбен комплекс во градот. Како што пренесува локалната полиција најмалку четири лица го загубиле животот после овој инцидент.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com