HomeФЕР ПЛЕЈФудбалНесторовски „бомбардира“ во Палермо, но и ја повреди главата

Несторовски „бомбардира“ во Палермо, но и ја повреди главата

ilija-nestorovski

Илија Несторовски продолжува со фантастичните партии за италијанскиот Палермо, но иако тој повторно постигна гол неговиот тим не успеа да победи против Болоња која направи пресврт на домашен терен со конечни 3:1. За Несторовски натпреварот беше одбележан и со сударот со противнички играч на Болоња по што ја повреди главата. Тој е задржан снимање во Болоња за да се утврди дали повредата е посериозна.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com