Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионНесреќа во рудник во Србија, работник загина од струен удар

Несреќа во рудник во Србија, работник загина од струен удар

Министерстовото за внатрешни работи во Србија ја потврди смртта на 30-годишен работник кој денеска го изгубил животот при изведување на работи на високонапонски кабел на копот на рудникот Колубара. Инцидентот се случил во близна на населеното место Јунковац, рано наутро во 4.45 часот кога работникот при струен удар се се здобил со сериозни изгореници.

По неговиот прием во болницата во Лазаревац не можело да се стори ништо за да се спаси човечкиот живот бидејќи жртвата веќе им подлегнала на повредите.