HomeДЕНЕШНАРегионНепогодните временски услови причина за 246 откажани летови на „Туркиш ерлајнс“

Непогодните временски услови причина за 246 откажани летови на „Туркиш ерлајнс“

Tурската телевизија НТВ соопшти дека националниот авиопревозник „Туркиш Ерлајнс“ е принуден да откаже 246 летови (внатрешни и меѓународни) и тоа од двата истанбулски аеродроми Ататурк и Сабиха Гокчен. Причина за ваквото откажување се обилните врнежи од снег и силни ветрови.

На официјалната страница на „Туркиш ерлајнс“ може да се погледнат сите поконкретни информации за секој откажан лет одделно.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com