HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНенадејна смрт: Почина доенче од Велес

Ненадејна смрт: Почина доенче од Велес

Синоќа во 23.25 часот со возило на Брза помош во велешката болница било донесено женско бебе старо околу три недели. Бебето било без пулс, дишење, срцева акција и со проширени зеници и педијатар констатирал ненадејна доеничка смрт. За настанот е запознат ЈО, кој наредил обдукција. Мајката и таткото на бебето се велешаните Ѓ.Б. и М.В, двајцата на возраст од 42 години.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com