HomeГИГА БАЈТСмартфонНема евтин iPhone во 2017-та

Нема евтин iPhone во 2017-та

Apple во својата историја имаше само два „евтини“ модели наменети за средната класа, а тоа беа iPhone 5s и iPhone SE. Сепак, ако овие серии беа успешни тоа не значи дека Apple ќе ја продолжи понудата и следната година, па најверојатно во 2017-та нема да видиме наследник на iPhone SE кој би комбинирал елементи од постарите модели со помала големина на екранот од 4 инчи, пренесува telefoni.mk.

Во 2017-та Apple целосно ќе се посвети на премиум класата со iPhone 8 и ќе се потруди преку него да ги лансира сите замислени иновации во хардверот, дизајнот и функциите, па затоа поевтин модел не се вклопува во оваа маркетинг тактика.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com