HomeДЕНЕШНАНе очекува сончев ден

Не очекува сончев ден

Времето денеска ќе биде претежно сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува јужен, а долж Повардарието југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до седум, а дневната од 18 до 25 степени

Во Скопје сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com