HomeДЕНЕШНАНе очекува сончев ден…

Не очекува сончев ден…

soncevo lisja suma

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и претежно тивко, со мала локална облачност. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, особено претпладне. Дневната температура ќе се движи од 14 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com