Wednesday, Mar 21, 2018
HomeДЕНЕШНАНе очекуваат пријатни температури

Не очекуваат пријатни температури

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Ќе имаме потопло време со пријатни дневни температури од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со температура до 27 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.