Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаНе очекува топол ден со мала облачност и ветар

Не очекува топол ден со мала облачност и ветар

Во Македонија денес не очекува топло и сончево време, со мали услови за заоблачување, краткотраен дожд на одредени делови и наместа засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 26 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени.