Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАНе очекува сончев и топол ден

Не очекува сончев и топол ден

Времето денеска сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринските температури ќе се движат од 11 до 19, а дневните температури ќе се движатод 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 8. Во Скопје дневната температура ќе достигне 35 степени.