Wednesday, Feb 26, 2020
HomeДЕНЕШНАНе очекува сончев есенски ден

Не очекува сончев есенски ден

soncevo i oblaci

Денеска не очекува сончево и потопло време со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе достигне до 19 степени.