HomeФЕР ПЛЕЈФудбалНавивачите на Ливерпул бесни, дербито го суди човек од Манчестер!

Навивачите на Ливерпул бесни, дербито го суди човек од Манчестер!

liverpul-navijaci-600-20120107110024

Во понеделник од 21 часот подгответе се за големото англиско дерби меѓу Ливерпул и Јунајтед кое ќе се одигра на „Енфилд“. Ќе биде тоа судир надвете најтрофејни англиски екипи, два гиганти, двајца големи тренери- Мурињо и Клоп! За оваа средба се одредени и судиите, а навивачите на Ливерпул се посебно незадоволни со одлуката ова дерби да го суди Ентони Тејлор.

Зошто? Дали ги има оштетено во претходните натпревари? Тоа не е случај, но навивачите на Ливерпул стравуваат дека тоа може да им се случи, бидејќи овој судија потекнува од горниот дел на Манчестер, а сега живее на само десетина километри од „Олд Трафорд“. Но, што е тука е останува да видиме како кој ќе биде подобар во ова големо англиско дерби.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com