HomeФЕР ПЛЕЈФудбалНавивач на Јувентус прободен со нож во Севиља

Навивач на Јувентус прободен со нож во Севиља

Еден навивач е избоден со нож и потешко повреден, а уште двајца се пренесени во болницата во Андалузија откако најрадикалните фанови на Севилја и Јувентус на неславен начин го најави дуелот на двата тима во Лигата на шампионите.

За жал, ова е епилогот од синоќешната жестока пресметка која се случила во еден локал во Севилја, по која еден италијански фан бил ургентно пренесен во болница со убодна рана од нож. Фановите на Севилја ги фатиле во заседа италијанските тифози додека овие се собрале во еден бар, по што следел организиран напад и крвопролевање на улиците во Севилја.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com