Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаНаутро променливо, подоцна сончево

Наутро променливо, подоцна сончево

Според информациите од метеоролошките станици денес во утринските часови не очекува прежно променливо време со температури од минимални 10 степени, а подоцна од пладне до зајдисонце не очекува постабилно време со подолги сончеви периоди но, температурите нема да надминат повеќе од 19 степени. Во Скопје не очекува слично време со нешто повисок дневен максимум од 21 степен и претежно сончево.