Sunday, Apr 22, 2018
HomeАНТИСТРЕСЕкимНапиток кој прави чуда за убавината и здравјето

Напиток кој прави чуда за убавината и здравјето

Комбинацијата од јаболко и цимет го подобрува метаболизмот, ја намалува тежината така што го поттикнува исфрлувањето на вишок течност од телото. За да го забрзате метаболизмот и да ги исфрлите отровите од организмот за многу кратко време, пробајте го следниот детокс напиток. Подготовката е многу едноставна:

Исецкајте на кришки едно јаболко, додадете едно стапче цимет (или 1 чајна лажица цимет во прав) и прелијте со 1,5 – 2 литри оладена зовриена (или филтрирана) вода. Оставете ја смесата во фрижидер два часа. Консумирајте го напитокот во текот на целиот ден.

Комбинацијата од јаболко и цимет го подобрува метаболизмот, ја намалува тежината поттикнувајќи го исфрлувањето на вишокот течности во организмот.