Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНападнати малолетници во центарот на Скопје

Нападнати малолетници во центарот на Скопје

tepacka

Вчера во 12.00 часот во ПС-Центар М.Т. пријавила дека претходниот ден околу 22.00 часот на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ нејзиниот малолетен син заедно со неговите другари биле физички нападнати од група од пет-шест други лица на возраст од околу 20 години. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.