Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаНападната и ограбена бензиската на Макпетрол во Чаир

Нападната и ограбена бензиската на Макпетрол во Чаир

Вчера попладен маж вооружен со пиштол влегол во безниската пумпа на Макпетрол која е лоцирана на улицата Ќемал Сејфула, во непосредна близина на стадионот на Слога. Тој набрзина успеал да го собере прометот во торба по што со возило избегал во правец на улицата Дижонска. Случајот е пријавен во полиција и се работи на негово расчистување.