Thursday, Apr 19, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТинејџер нападнат во скопски Аеродром

Тинејџер нападнат во скопски Аеродром

17 годишно момче утринава околу 02 часот било физички нападнато од поголема група хулигани на булеварот Јане Сандански во скопската населба Аеродром.


Како што соопштуваат од МВР, Н.А. околу 02:10 часот бил физички нападнат од поголема група лица со тврди предмети, по што го напуштиле местото на настанот. Истиот бил пренесен во ГОБ „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

МВР работи на расветлување на случајот.


Н.С