HomeДЕНЕШНАРепубликаНападнат доктор во тетовската брза помош

Нападнат доктор во тетовската брза помош

21 годишен Тетовец нападнал лекар во Тетовската брз помош. Случајот бил пријавен синоќа, а од СВР Тетово велат дека напаѓачот го донел својот татко во болница за да му се укаже прва помош. Откако лекарот ги препратил на Интерното одделение, напаѓачот почнал да го навредува докторот и го удрил во десното рамо. Дваесет и едногодишниот жител на Тетово бил повикан во полициската станица Тетово за целосно расчистување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com