HomeДЕНЕШНАНапад со нож и пукање во куќата на манекенката Миранда Кер

Напад со нож и пукање во куќата на манекенката Миранда Кер

1

Инцидентот кој се случил на калифорнискиот имот на познатата австралиска манекенка Миранда Кер резултирал со повреда на две лица, односно еден маж бил застрелан со огнено оружје, а еден член на обезбедувањето бил прободен со нож. Овој инцидент во куќата на Миранда во Малибу се случил во петокот, откако непознат маж ја прескокнал оградата и влегол во имотот.

Еден од членовите на обезбедувањето реагирал и заработил повреда од нож со кој бил прободен во окото. Во самоодбрана, работник од обезбедувањето извадил пиштол и пукал во мажот повеќе пати.

2

Повредените набргу биле однесени во болница и се очекува да преживеат. Популарната манекенка Миранда Кер, за време на овој инцидент не била во својот дом.

m-ker

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com