Friday, Apr 20, 2018
HomeАНТИСТРЕСШтосно(Фото) Најпопуларната баба на инстаграм со над 2 милиони следбеници

(Фото) Најпопуларната баба на инстаграм со над 2 милиони следбеници

superbabicka 4

Бади Винкл е 88 годишна бабичка којашто докажува дека годините не претставуваат пречка кога станува збор за модата.

superbabicka 1

Моментално има 2.1 милиони следбеници на Инстаграм и доста често е во друштво на познати ѕвезди, како Мајли Сајрус или сестрите Кардашијан.

superbabicka 2

Секојдневно ги расположува своите следбеници на Инстаграм и Твитер постирајќи откачени фотографии и позирајќи во трендовски модни парчиња.

superbabicka 3

Модата и помогнала полесно да ја преброди загубата на својот сопруг и син. Розови бунди, интересни костими за капење, шарени комбинации на маици и панталони…