Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАСветНајмалку 23 згаснати животи во стампедо во Бангладеш

Најмалку 23 згаснати животи во стампедо во Бангладеш

Најмалку 23 лица го загубиле животот во стампедо во фабрика во градот Мименсинг во Бангладеш.

Пред фабриката чекале уште пред изгрејсонце за да успеат да влезат низ тесниот влез на фабриката за да добијат бесплатна облека за Рамазан. Во толпата имало околу 1500 луѓе.

Поголем број од загинатите се сиромашни жени,а сопственикот на фабриката и 6 други лиза се уапсени