HomeФЕР ПЛЕЈТенисНадал одел на пресадување на косата?

Надал одел на пресадување на косата?

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ги изненади навивачите со новата фризура која ја претстави пред неколку дена. Надал повеќе пати беше фотографиран после шишање, драстично ја скратил својата долга коса по која беше од секогаш претпознатлив од кога започна да се појавува на АТП турнирите. Новиот имиџ имаат поделени мислења, а странските медиуми ја пронајдоа и причината за овој потег на Шпанецот.

Како што пренесуваат англиските портали, Шпанецот одел на пресадување на ксоа со цел да спречи нејзино опаѓање. Меѓу светски познатите спортисти кои исто така се имаат одлучено на овој потег спаѓа и капитенот на Англиската репрезентација и на Манчестер Јунајтед Вејн Руни.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com