HomeДЕНЕШНАРепубликаНа улиците во Скопје: Петгодишно дете тешко повредено, испаднало од автомобил во движење

На улиците во Скопје: Петгодишно дете тешко повредено, испаднало од автомобил во движење

policiska-lenta-02-3-_215-77079

Од задната десна страна од возилото „рено трафик“, кое го управувало скопјанецот Р.С. (35), испаднало петгодишно дете, кое било сопатник во возилото.

Во незгодата што се случила вчера во 19:30 часот на улицата 2-ра Македонска Бригада, детето се здобило со тешки телесни повреди по што било пренесено во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и е задржано на понатамошно лекување.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com