HomeРЕФЛЕКТОРМузикаНа пролет нов албум и Европска турнеја на „Depeche mode“

На пролет нов албум и Европска турнеја на „Depeche mode“

4462562_dipes-moud-f2jpg

На конференцијата одржана во Милано членовите на составот „Depeche mode“ откриле дека нивните обожаватели веќе на самиот почеток на следната година можат да очекуваат нови песни, како и тоа дека популарната група наскоро ќе тргне на Европска турнеја. Дејвид Ган и екипата изминатите години работеле на новите песни кои следната пролет ќе бидат објавени на албумот „Spirit“. Продуцент на албумот е Џејмс Форд, а песните биле снимени во Санта Барбара и Њујорк.

„Depeche mode“ следната година ќе настапуваат пред повеќе од милион и половина обожаватели ширум Европа. Големата турнеја „Global Spirit Tour“ ќе започне на 5 мај со концерт во Стокхолм, а музичкиот караван ќе пристигне и во Париз, Љубљана, Берлин, Лондон, Варшава Минск и други. Вкупно ќе бидат одржани 32 концерти во 21 земја.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com